Powrót do: Aktualności

Drzewa umierają stojąc w Komorowie

Autor: tekst i zdjęcia Zbigniew Kowalewicz – członek Zarządu Osiedla Komorów Granica

Przed dwoma laty ś.p. Wójt Gminy Michałowice Pan Roman Lawrence zlecił specjalistycznej firmie konserwację drzew - starych lip w zabytkowej aleji M.Dąbrowskiej w Komorowie. Natychmiast znalazło się grono najmądrzejszych specjalistów dendrologów i pod wodzą naszej aktywnej radnej p.Aurelii Zalewskiej orzekło, że prace są prowadzone bardzo źle a wręcz sprawa jest kryminalna i złożono doniesienie do Policji oraz zażądano przerwania prac.

Do grona przeciwników konserwacji przez specjalistów włączyło sie szereg osób m.in. p. Tomasz i Marzena Terleccy, p. M. Brykalska, oraz członków Zarządu Osiedla Komorów w osobach Przewodniczącego p. M. Jeżewskiego i p. A. Kaczorowskiej.

Policja po dokładnym śledztwie nie dopatrzyła się żadnych przestępstw, a ekspertyza zlecona przez Zarząd Osiedla też nie wykazała większych uchybień.

Teraz po dwóch latach stan drzew w naszej reprezentacyjnej zabytkowej ulicy przedstawia się katastrofalnie co przedstawiają zamieszczone poniżej zdjęcia. Ostatnie zdjęcie przedstawia wynik dokonanej oprotestowanej pielęgnacji jednego z drzew a widać jaki jest jego wspaniały stan w chwili obecnej.

Oczekujemy od organizatorów i uczestników protestu a szczególnie radnej p. Aurelii Zalewskiej równie energicznej akcji dla przywrócenia koniecznej pielęgnacji drzew jeszcze w tym roku. Zaniechanie tego spowoduje uschnięcie dużej ilości zabytkowych drzew

A poniżej wynik po dwu latach od dokonania planowej konserwacji jednej z lip – jak widać stan tego drzewa jest wspaniały bo nastąpiły nowe odrosty i drzewo uzyskało nową okazałą koronę

W dniu 20 sierpnia 2010 zrobił zdjęcia Zbigniew Kowalewicz – członek Zarządu

Data dodania: