Powrót do: Aktualności

Koncert charytatywny - Nasze dzieci - Komorów 2009

W tym roku, podczas czwartej edycji koncertu charytatywnego „Nasze dzieci” organizatorki ze Stowarzyszenie K40 odniosły sukces. Zebrały 155 463 zł! Jest to suma ponad dwukrotnie większa od tej, którą udało się zebrać w roku ubiegłym. Pieniądze zasilą konto fundacji „Nasze Dzieci”, która istnieje przy Klinice Onkologii w Warszawie.

- To przerosło nasze oczekiwania – powiedziała Ewa Telega prezes Stowarzyszenia K40. Zgromadziłyśmy na aukcję cenne przedmioty. Spodziewałyśmy się, że zainteresowanie będzie duże, ale że uda się nam zebrać przeszło 155 tysięcy, tego się nie spodziewałyśmy.
Największym przebojem sobotniej aukcji był obraz Franciszka Starowieyskiego, który sprzedany został za 51 tysięcy złotych. Pióro od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego znalazło nabywcę za kwotę 25 tysięcy. Spinka srebrna od Lecha Wałęsy osiągnęła sumę 4300 zł, przycisk na biurko z bursztynem od prezydenta Lecha Kaczyńskiego został sprzedany za 2600 zł. Obrazy Katarzyny Ważyk osiągnęły kwoty: Rebeka – 9100 zł i Na plantach – 6000 zł. Wśród przedmiotów zgromadzonych na aukcję były zaproszenia do teatru Polonia, a także zaproszenie na otwarcie Teatru „Och-teatr” i premierę Wessa Żeleznowa z Krystyną Jandą w roli tytułowej. Krystyna Janda ofiarowała również płytę „Sound of revolution” – pieśni, które obaliły Żelazną Kurtynę, płyta wydana przez Unię Europejską i Bundestag na 20-lecie obalenia Muru Berlińskiego.
Wisława Szymborska, już po raz kolejny przekazała własnoręcznie wykonaną pocztówkę –kolaż. Swoje obrazy podarowali na aukcję: Mariusz Twardoch, Piotr Żółkiewski, Adam Nowakowski, Dominik Jasiński.
Koncert charytatywny w tym roku odbył się w pałacu w Pęcicach. Marek Jutkiewicz - nowy właściciel pałacu starannie przygotował salę koncertową. Podczas koncertu wystąpiło wielu znanych artystów, którzy od początku związani są z ideą pomagania dzieciom chorym na raka, a wśród nich: Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Pakosińska i Kabaret Moralnego Niepokoju, Zbigniew Zamachowski i Jan Nowicki.
W tym roku wystąpiła również Joanna Liszowska i Piotr Polk.
W przerwie aukcji Ewa Gorzelak prezes fundacji Nasze Dzieci, powiedziała, że dzieci, po takich koloniach, wracają inne, zdrowsze, bardziej samodzielne i optymistyczne. A w trakcie trwania koncertu dodała, że pieniądze już zebrane wystarczą nie tylko na zorganizowanie letnich kolonii, a także na wyjazd zimowy – powiedziała Ewa Gorzelak
A świadomość, że dzięki tym pieniądzom, dzieci będą wspólnie spędzać wakacje, podczas których odzyskują radość i energię, będą bawić się, sprawia, że organizatorki ze Stowarzyszenia K40, każdego roku, z coraz większym entuzjazmem organizują koncerty charytatywne.
W trakcie trwania imprezy otwarty był także sklepik, w którym można było kupić atrakcyjne drobiazgi na prezenty świąteczne. Wśród nich książki dla dzieci, płyty, dekoracje świąteczne, a także kosmetyki i inne ciekawe drobiazgi.
Całkowity dochód z koncertu i aukcji został przekazany na konto fundacji „Nasze dzieci” przy Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka. Za pieniądze zgromadzone przez Stowarzyszenie K40 dzieci już po raz kolejny wyjadą na wakacje. Wyjeżdżają na nie dzieci po leczeniu i te w jego trakcie, które czują się lepiej. Zawsze też jedzie lekarz i pielęgniarka z Centrum Zdrowia Dziecka, a także psycholog. Dla dzieci jest to duża przygoda, czasami jedyna możliwość wyjechania z domu na wakacje, przeżycia czegoś niezapomnianego.
W ubiegłorocznej edycji koncertu udało się zebrać ponad 67 tysiący złotych, co pozwoliło na całkowite pokrycie kosztów wyjazdu dzieci! Gratulujemy Stowarzyszeniu K40 znakomitej inicjatywy.

Data dodania: