Powrót do: Aktualności

KONCERT OSTATNIE RYTMY KARNAWAŁU I AUKCJA NA RZECZ REALIZACJI ŁAWECZKI MARII DĄBROWSKIEJ W KOMOROWIE

13 lutego, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, odbył się koncert zespołu Mix Music Band. Odbyła się również aukcja na rzecz realizacji "Ławeczki Marii Dąbrowskiej". Udało się zebrać prawie 9 tysięcy złotych. W koncercie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt Gminy Michałowice.

Koncerty noworoczne są już tradycją w naszej miejscowości. W tym roku największe przeboje muzyki popularnej wykonywała kapela Mix Music Band. W ubiegłym roku przeboje muzyki filmowej zagrała Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, na harfie grała Małgorzata Komorowska. Koncerty finansowane są przez Gminę Michałowice.

Nowością tego roku był występ utalentowanych uczniów z naszej gminy. Koncert prowadził Witold Błaszczyk, prezes Stowarzyszenia Kulturalny Komorów, który jest muzykiem, gra na organach. W koncercie wystąpił Piotr Kohel i jego siostra, Martyna Pakuła, Anna Sobiech i Bartosz Gołąb, Katarzyna Piątkowska, a także Monika i Michał Gozak.
Krzysztof Grabka, wójt Gminy Michałowice, który powitał gości, powiedział, że chciałby, aby występy utalentowanej młodzieży z naszej gminy stały się tradycją. Podziękował organizatorom za tak piękną inicjatywę i wyraził nadzieję, że już niebawem wszystkich czytelników biblioteki w Komorowie będzie witała postać Marii Dąbrowskiej.

Koncert zespołu Mix Music Band przeplatany był aukcją, którą prowadził Wojciech Asiński.
Organizatorkom z Komitetu Organizacyjnego na rzecz realizacji „Ławeczki Marii Dąbrowskiej ” udało się zebrać wiele cennych przedmiotów. Jak choćby: kryształowy przycisk do papieru, podarowany przez Donalda Tuska, osobiste pióro wieczne Jerzego Buzka, książkę „Powstanie Warszawskie” Władysława Bartoszewskiego.
Dużym powodzeniem cieszył się Weekend SPA w Nałęczowie w Pawilonie Angielskim, a także płyty: Maryli Rodowicz, Miki Urbaniak, Urszuli Dudziak, Doroty Miśkiewicz. Natomiast Krystyna Janda ofiarowała książkę: „Moje rozmowy z dziećmi”. Wysoką cenę na aukcji osiągnął obraz Joanny Sierko- Filipowskiej. Artystka podarowała również kilka egzemplarzy albumu z reprodukcjami swoich obrazów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także kosmetyki firmy Oriflame.
Dodatkową atrakcją wieczoru była loteria fantowa. Wszystkie losy były wygrane, a wśród przedmiotów zgromadzonych na loterii była biżuteria z firmy COLIBRA, kosmetyki firmy BANDI, a także kalendarze i inne drobiazgi.

W trakcie wieczoru odbył się także konkurs wiedzy o Gminie Michałowice. Były pytania o liczbę mieszkańców w naszej gminie, nazwę lasu w miejscowości Granica, a także liczbę osiedli i miejscowości na terenie gminy. Zwycięzcy otrzymali nagrody – upominki, a wśród nich filiżanki, parasole i długopisy z logo Gminy Michałowice, a także kamizelki odblaskowe.
Dla osłody, a także by mieszkańcy mieli lepszą okazję zintegrować się, właściciel kawiarni Art Cafe z Komorowa serwował znakomite, domowego wypieku ciasta, a także wyborną kawę i herbatę.

Koncert i aukcja to znakomita impreza, której przyświeca nie tylko wspaniały cel – upamiętnienie, że w Komorowie mieszkała Maria Dąbrowska i ofiarowała swój dom na rzecz mieszkańców – ale to także okazja, aby ostatnią sobotę karnawału spędzać w otoczeniu sąsiadów, przy dobrej muzyce.

Data dodania: