Powrót do: Aktualności

Święto Mieszkańców - Komorów 2009

Już po raz drugi Zarząd Osiedla Komorów, Granica zorganizował Święto mieszkańców. Tym razem większość atrakcji odbyła się w komorowskiej szkole. Święto mieszkańców zakończył koncert Bogusława Morki, który organizatorzy zadedykowali Romanowi Lawrence - zmarłemu w tym roku Wójtowi naszej gminy.

Imprezę rozpoczął spacer po Komorowie. Tym razem po najstarszych zakątkach naszej miejscowości oprowadzał Zdzisław Zawadzki. Na terenie szkoły, od ulicy Bankowej zorganizowany był jarmark. Były stoiska z obrazami, rzeźbami, stoisko kowalstwa artystycznego, a także stoiska z tkaninami i przedmiotami wykonanymi techniką decupage. Na najmłodszych czekały kucyki, a także dorożki konne. Organizatorzy zorganizowali również zbiórkę zużytego sprzętu AGD.

Większość jednak atrakcji zaplanowana była w szkole. I tak, już od godziny 15 rozpoczęły się występy komorowskich uczniów, a także mieszkańców Komorow.

Odbył się również pokaz mody Niny Nowak i Jerzego Antkowiaka. Jako modele wystąpili również komorowianie. Nina Nowak zaprezentowała piękną kolekcję mody orientalnej, inspirowanej Indiami, natomiast Jerzy Antkowiak, jak sam powiedział, na ponure jesienne dni, wbrew pogodzie, proponuje stroje kolorowe i nieco zwariowane.

Do zrealizowania Święta Mieszkańców, którego pomysłodawcą i organizatorem Zarząd Osiedla Komorów Granica włączyła się również komorowska biblioteka i Komitet Organizacyjny realizacji „Ławeczki Marii Dąbrowskiej”. Wanda Kłosińska, dyrektor biblioteki oraz pracownicy i przyjaciele idei postawienia rzeźby Marii Dąbrowskiej zorganizowali aukcję na ten cel. Wśród ofiarodawców była między innymi Dorota Dziekiewicz-Pilich – rzeźbiarka, która przekazała rzeźbę „Mała flecistka”, Natalia Kukulska, która przekazała suknię z bolerkiem, projektu Violi Spiechowicz, także Czesław Lande, który ofiarował rower. Aukcję poprzedził koncert „Tylko we Lwowie” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Piosenki.
Atrakcją wieczoru był występ Kasi Sobczyk, piosenkarki muzyki rozrywkowej, popularnej w okresie big bitu, wokalistki zespołu Czerwono-Czarni. Artystka zaśpiewała między innymi: O mnie się nie martw, Trzynastego i Gdzie jesteś mały książę.
Występy artystów przeplatane były występami uczniów. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się występ Jarosława Biernata i Roksany Rucińskiej - mistrzów Polski w tańcu towarzyskim. Wieczór w hali sportowej zakończył koncert zespołu „Twist and Swing”.

Jako ostatni punkt w programie Święta Mieszkańców był koncert Bogusława Morki Największe arie operetkowe wykonywali: Edyta Ciechomska - sopran, Wiesław Bednarek – sopran i Ryszard Morka – bas. Śpiewakom akompaniował Andrzej Łączyński. Koncert ten poświęcony był Romanowi Lawrence, wójtowi gminy, który zmarł w czerwcu br. Muzyka poważna, a w szczególności operetka, była jego ulubioną muzyką.

Wszystkie wydarzenia Święta Mieszkańców zapowiadali i prowadzili: Witold Błaszczyk, prezes Stowarzyszenia Kulturalny Komorów i Wojciech Asiński.

Sponsorem imprez był Wójt Gminy Michałowice, a także częściowo Starostwo Powiatu Pruszkowskiego.

Organizatorów Święta Mieszkańców czyli, Zarząd Osiedla Komorów, Granica organizacyjnie wsparło Stowarzyszenie Kulturalny Komorów, Stowarzyszenie Kocham Komorów i Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie” oraz komorowska szkoła.

Data dodania: