Powrót do: Aktualności

Wigilia emerytów - Komorów 2010

W sobotę, 18 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną, Paweł Rajski, przewodniczący rady gminy, ksiądz Andrzej Perdzyński, proboszcz miejscowej parafii, a także przedstawiciele rady gminy i zarządu osiedla.

Tradycją w naszej gminie są spotkania opłatkowe. Każdego roku emeryci spotykają się, aby wspólnie, przy świątecznym stole podzielić się opłatkiem, obejrzeć i wysłuchać świątecznego programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły, a przede wszystkim spotkać się i miło spędzić czas. W tym roku, jak zwykle, zebranych gości powitała przewodnicząca Koła, Felicja Ćwilichowska. W tym roku Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył zebranym gościom radości i pogody ducha, życzył również, aby w przyszłym roku spotkać się przy wigilijnym stole w takim samym lub większym gronie. Wójt na ręce Felicji Ćwilichowskiej, przekazał upominki. Ksiądz Andrzej Perdzyński, odmówił krótką modlitwę i poświęcił zebranych, życzył wszystkim gościom zdrowia i radości, która płynie z szopki betlejemskiej i narodzenia Jezusa Chrystusa. Zachęcał do śpiewania kolęd.

Dużą atrakcją są zawsze występy uczniów komorowskich szkół. W tym roku wystąpiły dzieci z klas młodszych, które pod opieką nauczycielki Ewy Ciechomskiej, śpiewały kolędy i recytowały wiersze o tematyce świątecznej. Ewa Ciechomska w swoim imieniu, ale także w imieniu wszystkich nauczycieli, złożyła najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i radości oraz ciepła rodzinnego. Natomiast dzieci podarowały emerytom świąteczne, własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Emeryci odwdzięczyli się i częstowali czekoladkami. W drugiej części wystąpili komorowscy licealiści. Przy akompaniamencie gitary śpiewali kolędy.

Spotkania opłatkowe to piękna tradycja. Po zaśpiewaniu kilku kolęd i złożeniu życzeń wszystkich zebranych ogarnął bożonarodzeniowy – świąteczny nastrój. Nastrój serdeczności i radości. A potem był czas na poczęstunek i rozmowy.

W spotkaniach opłatkowych uczestniczą również komorowscy radni. W tym roku w wigilii komorowskich emerytów uczestniczył m.in. Tadeusz Chruściak, Hanna Brzeska – Kalczuk, a także przedstawiciele Zarządu Osiedla Komorów: Maria Dobraczyńska – Kozarska, Grażyna Pieścik – Bojarska i Zbigniew Kowalewicz.

Beata Izdebska
www.michalowice.pl

 

Data dodania: