Archiwalny
Data wydarzenia: 08.03.2023 18:00

Paszkowianka -spotkanie konsultacyjne 8 marca 2023 r. godz.18 00

13
Spotkanie konsultacyjne w sprawie Paszkowianki odbędzie się 8 marca (środa) o godz. 18.00 w szkole w Nowej Wsi.
Drodzy Sąsiedzi,
Gorąco zachęcamy do obecności na tym spotkaniu. To jest dla nas mieszkańców Komorowa bardzo ważna sprawa !!! Część osób myśli, że Paszkowianka rozwiąże problemy komunikacyjne w naszej okolicy i odciąży między innymi Aleję Marii Dąbrowskiej,która już jest w godzinach szczytu zakorkowana. To nieprawda. Prognozy ruchu wskazują,iż po wybudowaniu Paszkowianki ruch na AMD jeszcze bardziej wzrośnie. Budowa wjazdu na Paszkowiankę w Granicy w okolicach ul. Pruszkowskiej doprowadzi do zakorkowania naszych dróg: Alei Marii Dąbrowskiej, ul. Pruszkowskiej i ul. Głównej, którymi samochody będą się przeciskać do Paszkowianki.
Nie wszyscy też zdają sobie sprawę z fatalnych skutków środowiskowych. Droga będzie miała 4 pasy ruchu. Jej budowa zniszczy Las Komorowski i Dolinę Utraty.
Spotkanie odbędzie się 8 marca (środa) o godz. 18.00 w szkole w Nowej Wsi.
Na spotkaniu przedstawione będą warianty przebiegu drogi i prognozy ruchu. Organizatorem spotkania jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Ważne, by jak najwięcej osób poznało sprawę i miało własne zdanie. Po spotkaniu konsultacyjnym do 23 marca będzie można składać uwagi na adres firmy projektującej. Żeby przedstawić uwagi - trzeba znać fakty.
Opublikowany przez: Dariusz Ogiński